حکم ورم کردن بیضه ها چیست؟

پرسش

سلام جناب مشاور پرسشی داشتم از محضرتون دیروز بود تو خیابون آزادی با خودروم داشتم میرفتم که یه آقایی خودشو انداخت جلوی من ولی خوشبختانه چون سرعتم خیلی کم بود آسیبی ندید و انگار کارش اینه و از زمین بلند شد شروع کرد به بد و بیراه گفتن، مردمم جمع شده بودن تا قائله ختم بخیر بشه یدفعه حمله کرد سمتم با لگد کوبید به بیضه هام دیگه نفهمیدم چی شد انگار مردم زنگ زدن اورژانس و پلیس هم اومد منو بردن بیمارستان اون آقا رو بردن کلانتری حال میخام ازش شکایت کنم، مجازاتش چیه؟

پاسخ مشاور

مسیر طرح شکایت علیه ایشون فراهم است از بابت توهین و فحاشی و نیز ایراد آسیب بدنی؛ از بابت آسیب بدنی که موجب تورم بیضه های شما شده منوط بر نظر پزشک قانونی می باشد و فرض را بر ورم کردن هر دو بیضه که موجب ناتوانی در راه رفتن صحیح شود میگذاریم، در این صورت مستند به ماده 666 قانون مجازات اسلامی 1392، به ازای ورم کردن هر بیضه هشت دهم دیه کامل بایست پرداخت گردد که چون دو تا بیضه هست و بر مبنای دیه سال 98، در حدود چهارصد و سی و دو میلیون محکوم به پرداخت خواهند شد. حال اگر صرفاً تورم بیضه را همراه داشته باشد، به دو دهم دیه کامل محکوم می گردد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.