فرار از حکم الزام به تهیه مسکن

پرسش

با سلام . احتراما" میخواستم بدونم اگه دادخواست تهیه مسکن داده باشیم و همسرمان برای فراری دادن ما از زندگی مشترک بجای اینکه واقعا" مسکنی تهیه نماید و قرارداد آن را به دادگاه اراِىُه دهد ٰ یک قرار داد صوری با یک واحد که در آن زندگی مجردی برقرار است و محل رفت و آمد افراد لاابالی و اعمال خلاف است (پاتق) منعقد کند و همین قرارداد صوری را به دادن گاه ارايُه دهد ............................... آیا باید برویم و باید در آن پاتوق زندگی کنیم یا اینکه همسرمان به نیت خود برسد و عدم تمکین بزند . لطفا راهنمایی نمایید چه کار باید بکنم ؟ با سپاس

پاسخ مشاور

۱-موضوع شرافت و ... در مرحله قانون نویسی و با لحاظ فلسفه اخلاق  و عدالت مورد توجه است؛۲-صوری بودن باید توسط شما که مدعی آن هستید ثابت شود؛ ۳-اگر محل تهیه شده مطابق شان و حیثیت شما نباشد باید آن را با دلیل ثابت کنید و از دادگاه کتبی بخواهید مددکار اجتماعی برای بررسی ادعای شما تعیین کند؛۴- اگر محل معرفی شده خلاف و جرم واقع می شود، می‌توانید به پلیس محل،  شماره ۱۲۳ فوریت های اورژانس بهزیستی و یا در صورت حاد بودن به شورای حل اختلاف منطقه برای تامین دلیل و تهیه گزارش یا اگر بیش از این باشد به دادسرای محل با ثبت شکایت در دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و درخواست رسیدگی کنید.

 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.