سوء استفاده ی مالی املاک دار

پرسش

سلام و خسته نباشید من خرداد ماه امسال باشخصی که از قبل در املاک کار میکردن آشنا بودم و برحسب اعتماد و آشنایی باایشون خواستم برای من آپارتمانی رو پیداکنن و به من اطلاع بدن ایشون خودشون تماس گرفتن با من و بعد گفتن موردی هست ک زیر قیمته میخوام صحبت کنم ببینم چی میشه شما برای من پول بزنید گفتم اگر نتونستم اون مقدار جور کنم چی، گفت اشکالی نداره اتفاقی نیوفتاده که یه مورد دیگه و بعد از یک ماه که یکمرتبه تماس گرفته بودن و من نتونستم جواب بدم بهانه کردن وقتی خواستم پولم روبرگردونه گفتن نمیدن و من باید ضرر و زیان ایشونم بپردازم و میگن ساعت مشاوره ی من 1 تومن بوده درصورتیکه من وقتی متوجه شدم مشاوره میدن و ساعتی 100 تومن میگیرن به دلیل نداشتن منصرف شدم چطور ممکنه بدونم 1 تومنه و تماس بگیرم حالا چی کار کنم؟

پاسخ مشاور

اگر توافقی بدواً میان شما بابت اجرت انجام کار یا مشاوره وجود نداشته است بایست بر مبنای اجرت المثل و به تشخیص کارشناس مبلغ پرداخت شود و نمی تواند بدون رضایت شما از مبلغ کسر کند بلکه بایست مبلغ را عودت دهد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.