هادی هاشمیان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل اسفند سال 97 گلستان خبر داد.

 

Seil.jpg (93 KB)

 

هادی هاشمیان رئیس‌کل دادگستری گلستان در رابطه با این موضوع بیان کرد: پرونده مربوط به سیل گلستان 11 متهم داشت که پس از دریافت نظرات کارشناسی و گزارش 350 صفحه‌ای سازمان بازرسی با بیش از 2 هزار صفحه مستندات، برای مدیرعامل وقت آب منطقه‌ای استان و یکی از معاونان فعلی این اداره به اتهام اجرا نکردن تکالیف قانونی، اهمال و تضییع اموال دولتی و عمومی ناشی از اهمال موضوع ماده 598 کیفرخواست صادر شد.

وی ادامه داد: برای سایر متهمان پرونده نیز که از مدیران زیرمجموعه های برخی ادارات استان بودند، بر اساس دفاعیات و مدارکی که ارائه دادند و گزارش سازمان بازرسی، قرار منع تعقیب در بازپرسی ویژه جرائم کارکنان دولت صادر شد. پرونده برای رسیدگی و صدور رای به دادگاه کیفری 2 گرگان فرستاده شد.

رئیس‌کل دادگستری گلستان درباره علت طولانی شدن زمان صدور کیفرخواست افزود: تعلل در پاسخ هیئت گزارش ملی سیلاب درباره بخش دوم گزارش که در باب قصور ارگان‌های مختلف بود علت طولانی شدن زمان رسیدگی و صدور کیفرخواست این پرونده شد.

لازم به ذکر است که در سیل گلستان 4200 میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف مسکونی، کشاورزی، صنعتی، راه‌ها و غیره وارد شد و آبگرفتگی منازل در برخی مناطق سیل‌زده دو ماه ادامه داشت./ ایلنا