محمدعلی اسفنانی اظهار داشت: معتقدیم یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن، مشاورین املاک هستند و در این رابطه اسنادی را هم به قوه قضاییه ارائه داده‌ایم.

 

Tazirat.jpg (66 KB)

 

محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران ضمن اشاره به افزایش قیمت مسکن و پرداختن فضای مجازی به التهاب بازار بیان کرد: اخیراً به همراه مرکز پژوهش‌های قوه قضائیه به این حوزه ورود کردیم و یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن را، مشاورین املاک دانستیم و اسناد خود را هم به قوه قضائیه ارائه دادیم.

وی در رابطه با افزایش مداوم قیمت مرغ و تخم مرغ گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تخم مرغ تولیدی باید وارد بازار می‌شد و بر اساس رصدِ تعزیرات، در بازار روزهای تهران با قیمت مصوب عرضه می‌شود. متاسفانه تفاوت قیمتِ نهاده‌های دامی و دان مرغ به وجود آمده، التهاب ایجاد کرد. گشت‌های مشترک ما اعزام شده‌اند و در این خصوص بررسی‌های لازم، انجام خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران افزود: اخیرا شرکتی را که ارز دریافتی را برای واردات کالا دریافت ولی محصولی را توزیع نکرده است، محکوم و مکلف کردیم 28 میلیون و 843 هزار یورو به بانک عامل پرداخت کند و کارت بازرگانی این شرکت به مدت 6 ماه تعلیق شد. همچنین دو موسسه پزشکی غیر مجاز –پوست و مو- حکم تعطیلی گرفته‌اند. گاه مؤسسه‌ای غیر مجاز در حوزه پزشکی فعالیت می‌کند و چون جواز فعالیت از سوی وزارت بهداشت ندارند، حکم تعطیلی آنها داده می‌شود.گاهی موسسه‌ها نه تنها مجوز ندارند، بلکه از افراد غیر متخصص و فاقد صلاحیت استفاده می‌کنند و یا افراد مدارک لازم علمی را ندارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران همچنین در رابطه با گمانه‌زنی افزایش قیمت لبنیات گفت: بنده بعید می‌دانم و به احتمال زیاد این مطلب خبرسازی و کذب است./ ایلنا