به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف، آزمون اولین دوره آموزشی میانجیگری در 15 استان کشور صبح امروز (جمعه مورخ 7 خرداد 1400) برگزار شد.

تعداد شرکت کنندگان در این مرحله، 560 نفر از 15 استان بودند که استان تهران با 137 نفر بیشترین و بعد از آن اصفهان با 71 متقاضی و خراسان رضوی با 64 متقاضی در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. استان‌های قزوین، سمنان و زنجان هم با 10 شرکت کننده کمترین استان‌ها به لحاظ آمار بودند.

همچنین، بر اساس آیین‌نامه میانجیگری در امور کیفری، متقاضیان از میان معتمدان محلی یا دانش آموختگان رشته‌های مختلف با اولویت مددکاری اجتماعی، علوم تربیتی، روانشناسی، جامعه شناسی، حقوق و فقه و مبانی حقوقی هستند پذیرش می‌شوند و لذا برای اینکه برای آن دسته افراد که دارای دانش حقوقی هستند، مهارت‌های حرفه‌ای در مذاکره، تکنیک‌های حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش آموزش داده می‌شود و نیز برای متقاضیانی که در رشته‌های دیگر تحصیل نموده‌اند دانش و اطلاعات حقوقی لازم ارائه داده شود. اولین دوره آموزشی برای توانمند سازی به تناسب با نوع فعالیت، تحصیلات و پتانسیل‌های آن‌ها با استفاده از اساتید برجسته کشور برگزار گردید./ ایسنا