سوال در مورد قوانین آپارتمان نشینی

پرسش

باسلام من 2تا سوال داشتم از خدمتتون 1-من طبقه دوم آپارتمانی زندگی میکنم که جلوی آپارتمان یه محوطه باز مثل حیاط وجود داره که همسایه پایینی دور اون دیوار کشیده و از اون به عنوان حیاط استفاده میکنه میخواستم بدونم که آیا من که طبقه دوم زندگی میکنم ازاین حیاط سهمی دارم یانه؟ 2-همسایه پایینی یه مقدار حیاط داره که سقفشو پوشونده و از اون به عنوان اتاق استفاده میکنه طبق توافقمون قرار شد من یه مقدار پول به ایشون پرداخت کنم تا بتونم از سقف اون استفاده کنمو منم اتاق بزنم همسایه پایینی واسه هواکش حمومش که مربوط به همون سقفی میشه که من ازش خریدم لوله گذاشته این لوله رو تا توی سقف خودش گذاشته یعنی تا کف حموم من . الان که من میخوام سقف بزنم میگه که لوله هارو خودت باید بزاری یعنی هزینه خرید لوله بامنه. آیا حرف ایشون از لحاظ قانونی درسته؟

پاسخ مشاور

با درود بر شما. اگر محوطه ای که در جلوی آپارتمان شما قراردارد بخشی از کلیت ملک شما نیست اقدام همسایه در محصور کردن و استفاده شخصی از آن قانونی نیست و طبعا وقتی ایشان حقی بر این محوطه نداشته باشند سهم شما در استفاده از این حق نیز بلاموضوع است. در رابطه با لوله گذاری هم به نظر می رسد چون شما قصد اضافه کردن بنا دارید طبعا هزینه ساخت که شامل لوله گذاری هم می شود بر عهده شماست.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.