اشتباه در درج رضایت در پرونده

پرسش

حدود 5 سال پیش از شوهرم بدلیل ضرب و شتم شکایت کردم. 3 پرونده تشکیل شد. در هر سه به پرداخت دیه محکوم گشت. چون خیلی احساس ندامت کرد از اجرای حکم خودداری کردم. متاسفانه این کار تکرار شد و من اکنون به اجرای احکام رفتم. پرونده ها از بایگانی بیرون آوردم. 2 پرونده بدون مشکل اجرا شد ولی پرونده 3 که بیشترین دیه را داشت (22 میلیون) دارای یک رضایت نامه غیر رسمی است. من، پزشک متخصص هستم و هیچ رضایتی شفاهی یا کتبی ندادم. رضایت نامه به خط دادیار اجرای احکام هست و بدون امضای من و فقط با اثر انگشت. دادیار ادعای احراز هویت با کارت شناسایی معتبر کرده ولی هیچ مشخصاتی از کارت معتبر نداده. بنده چه کنم با این رضایت نامه عجیب که به احتمال زیاد خواهند گفت که این اثرانگشت من هست ولی نه دست خط من هست نه امضای من (با سواد و تحصیل کرده) و نه مشخصات کارت شناسایی معتبر. لطفا توجه کنید از 3 پرونده هم زمان فقط این پرونده دارای رضایت من هست.

پاسخ مشاور

اثبات عدم رضایت شما و منتسب نبودن اثر انگشت به شما، به عهده خودتان است. اگر نتوانید آن را با دلیل قانونی و محکمه پسندی ثابت کنید، کاری رضایت شما قطعی محسوب و پرونده مختومه شمرده می شود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.