دادستان انقلاب سنندج اعلام کرد: تاکنون 9 نفر از زندانیان فراری از زندان سقز دستگیر شده و ٢ نفر نیز خود را تسلیم ماموران کردند.

 

s-466464664.jpg (78 KB)

 

محمد جباری دادستان انقلاب و عمومی سنندج، مرکز استان کردستان در این رابطه بیان کرد: زندانیان فراری اگر تسلیم شوند، مشمول بخشنامه عفو خواهند شد؛ در غیر این صورت علاوه بر در نظر گرفتن جرم جدید فرار از زندان، مجازات اصلی آنها هم مشمول هیچ تخفیف یا عفوی نخواهد شد.

وی ادامه داد: در میان زندانیان فراری محکوم به قصاص نیز وجود دارد، زندانیان فراری در حال بررسی بودند تا مشخص شود کدامیک از آنها مشمول بخشنامه عفو سراسری می‌شود، اما با فرار از زندان تنها در صورت تسلیم امکان استفاده از شرایط عفو برای آنها وجود دارند.

لازم به ذکر است که عصر جمعه هشتم فروردین، حدود 70 زندانی از زندان سقز با ضرب و شتم نگهبانان متواری شدند که همان شب پنج نفرشان دستگیر و یک نفر نیز خود را تسلیم ماموران کرد، از دیشب تا ظهر امروز نیز چهار زندانی دیگر دستگیر و یک نفر هم خود تسلیم ماموران کرده ولی کماکان 59 نفر از زندانیان متواری هستند.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان هم شب گذشته با بیان اینکه ورودی‌های شهر سقز بسته شده و کارهای فنی برای شناسایی و دستگیری زندانیان در حال انجام است، گفته بود: پلیس امنیت و آگاهی نیز در حال پیگیری و اقدامات لازم برای دستگیری فراریان هستند. سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد./ ایرنا