رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار داشت:‌ مامورین در مراحل تعقیب و گریز این مجرم، به وی چندین نوبت اخطار داده‌اند که مقتول بی توجهی کرد و همچنان با سلاح سرد به فعالیت خود ادامه می‌داده که در تیراندازی بعدی گلوله‌ای به ران پای راست وی اصابت کرده و نامبرده به علت پارگی عروق و شدت خونریزی فوت می‌کند.

 

Ghove_Ghaza.jpg (81 KB)

 

حجت‌الاسلام جعفری، رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در رابطه با این موضوع بیان کرد: این مجرم دارای سوابق متعدد کیفری در موضوعات مختلف بود. این فرد شش فقره محکومیت قطعی درخصوص فروش مواد مخدر داشته است و تعدادی از پرونده‌های دیگر وی نیز در جریان قرار دارد.

وی ادامه داد: این متهم برای رسیدگی به این پرونده‌ها هم احضار و هم در صورت عدم حضور موجه، حکم جلب وی صادر می‌شد. بر همین اساس در آن روز گزارش‌هایی به نیروی انتظامی مبنی بر ادامه فروش مواد مخدر در نقاط مختلف شهر داده می‌شود که نیروی انتظامی به محل اعزام می‌شود و مجرم با مشاهده ماموران نیروی انتظامی مبادرت به فرار می‌کند که در حین فرار بچه خردسالی را به گروگان می‌گیرد که با مداخله و تلاش ماموران مجبور به آزادی گروگان می‌شود. مجرم سپس با چاقوی همراه خود به راننده پراید شخصی درحال گذر حمله می‌کند و قصد دارد راننده را به گروگان گرفته تا از ماشین وی استفاده کند که موفق نمی‌شود.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی افزود: مامورین در مراحل تعقیب و گریز چندین نوبت اخطار داده‌اند و حتی دو مرحله هم تیر هوایی با رعایت قوانین استفاده از سلاح شلیک کردند که مقتول بی توجهی کرده و همچنان با سلاح سرد به فعالیت خود ادامه می‌داد که در تیراندازی بعدی گلوله‌ای به ران پای راست وی اصابت کرده و بلافاصله به بیمارستان اسفراین اعزام می‌شود که البته بنا به اعلام قطعی نتیجه بررسی پزشکی قانونی نامبرده به علت پارگی عروق و شدت خونریزی فوت می‌کند. پرونده بلافاصله در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای شهرستان اسفراین تحت نظارت دادستان تشکیل شده است و با ملاحظه همه جوانب حتی اگر قصوری رخ داده باشد، رسیدگی خواهد شد./ ایلنا