وکیل اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی اظهار داشت: با توجه به گذشت بیش از شش ماه از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران، خواستار تسریع در رسیدگی به این پرونده هستیم.

پرتو برهانپور، وکیل اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی در این رابطه بیان کرد: 6 آذرماه قرار عدم صلاحیت از طرف دادسرای عمومی و انقلاب نقده صادر و پرونده برای رسیدگی به دادسرای ارومیه ارسال شد.

وی ادامه داد: با وجود گذشت بیش از شش ماه از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران فوت دو خبرنگار و مصدومیت عده‌ای زیاد اما هنوز پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و روند بررسی این فاجعه ملی بسیار کند است؛ بنابراین خواستار تسریع در رسیدگی به این پرونده هستیم.

برهانپور در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به قرار داشتن پرونده در مرحله مقدماتی تحقیقات آیا امکان تغییر متهمان وجود دارد، افزود: این احتمال وجود دارد. تا زمانی که قرار نهایی جلب دادرسی یا منع تعقیب صادر نشود، امکان تغییر متهمان وجود دارد. در حال حاضر راننده اتوبوس متهم ردیف اول و دو نفر از مدیران اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی و یکی از مدیران استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه به عنوان متهم ردیف دوم شناخته شده‌اند./ ایسنا