نشتی فاضلاب همسایه به سقف منزل

پرسش

با سلام لوله فاضلاب توالت فرنگی طبق بالا دارای نشتی بوده و از از سقف حمام ما ریزش فاضلاب اتفاق افتاده و قسمتی از سقف تخریب شده و هرچه از صاحب ملک درخواست می نماییم همکاری نمی نماید و فقط امروز وفردا می نماید که نزدیک به 2 ماه از این حادثه می گذرد چگونه می توانم با شکایت ایشان را مجاب نمایم . باتشکر

پاسخ مشاور

سلام.شما نخست باید با مراجعه به شورای حل اختلاف نزدیک محل سکونت خود،‌با نوشتن و ثبت دادخواست، نسبت به تهیه گزارش وضع  موجود درخواست تامین دلیل و تهیه گزارش نمایید تا سپس بتوانید در هر مرجع قانونی و قضایی ارائه دهید. البته اکنون آغاز این کار در دفتر خدمات قضایی الکترونیک هم مقدور است.
بعد از دریافت گزارش تامین دلیل با مراجعه به دفترخدمات الکترونیک قضایی می توانید دو دادخواست ثبت کنید: 1- الزام مالک طبقه بالا به تعمیر خرابی و 2- الزام مالک طبقه بالا به پرداخت خسارت ناشی از نشتی فاضلاب و تعمیر سقف. 

 

 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.