رطوبت از سقف طبقه بالا

پرسش

با سلام. من ساکن یک مجتمع حدود 250 واحدی هستم. 8 سالی است که به دلیل مشکل لوله های طبقه بالایی مان، سقف آشپزخانه ما دارای رطوبت است. بارها سقف تبله کرده و ریخته است. در تعطیلی های چند روز گذشته (بهمن 97) هم خانه را نوسازی کردیم اما به محض بتونه کشی و رنگ باز هم سقف مشترک هال- آشپزخانه تَبله کرد. از ساکن طبقه بالا بارها خواستیم اقدام به تعمیر/تعویض لوله های کف کند اما هر بار طفره می رود. افزون بر این و غیر از مساله سقف هال- آشپزخانه، به دلیل اقامت مان در طبقه اول و جنب ورودی، دیوار داخلی مان که مشرف به ورودی است بارها به دلیل لوله های خراب طبقه بالا دچار رطوبت شدید، نم زدگی، ترک برداشتگی دیوار و تبله شده است. اما باز هیچ رسیدگی ای نه از طرف مدیریت مجتمع و نه از طرف همسایه طبقه بالایی صورت نمی گیرد. می خواستم بدانم آیا امکان پیگیری قضایی برای واداشتن همسایه بالایی یا مدیریت مجتمع به تعمیرات جدی وجود دارد یا خیر؟ آیا اساسا راهی برای واداشتن این همسایه بی مبالات برای تعمیر لوله هایش و نیز مدیریت بی توجه مجتمع برای پیگیری خرابی ها وجود دارد تا مانع خرابی، نم زدگی و تبله شدگی سقف و دیوارهایمان شود؟

پاسخ مشاور

شما می توانید اقدام قانونی کنید. نخست با دادن اظهارنامه رسمی، سپس  انجام تامین دلیل با انتخاب کارشناس رسمی در شورای حل اختلاف و  همچنین می توانید دادخواست الزام مالک ان واحد به رفع خرابی و دریافت هزینه های متحمل شده را ثبت کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.