قرارداد با شهرداری

پرسش

ما یک شرکت نوپا هستیم. یک دوچرخه برقی خاص را اخیرا با مهندسی معکوس ساخته ایم. برای فروش این محصول به تعداد 100 عدد با یک شهرداری به توافق رسیده ایم ولی شهرداری شرط انعقاد قرارداد با شرکت را داشتن پروانه بهره برداری تولیدی برای شرکت یا جواز دوچرخه فروشی عنوان کرده است. سوال بنده این است که با توجه به این که عنوان ارائه کلیه فعالیت های تجاری و خدمات بازرگانی در زمینه خرید و فروش و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای بازرگانی و خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه کالاهای بازرگانی در موضوع فعالیت شرکت آمده است، شرکت می تواند قرارداد فروش به عنوان یک فعالیت بازرگانی داشته باشد؟ در واقع فعالیت تولیدی نباشد و بلکه فعالیت بازرگانی باشد.

پاسخ مشاور

فرمایش شما با در نظر داشتن چند نکته درست است: 1-شماری از سازمان های همگانی و اشخاص حقوقی برای انعقاد قراردادهای خود، ضوابط دیگری تعیین می کنند که برای خودشان – تا زمانی که تغییر نکرده یا بطلان آن به صورت قانونی اعلام نشده- الزام آور است؛ 2-اگر مصوبه یا توافق رسمی در این باره انجام داده اید و در آن به این موضوع تصریح نشده یا پیش شرط انجام قرارداد نبوده، می تونید از طریق نهادهای نظارتی مانند شورای شهر، سپس در صورت عدم دریافت نتیجه، با مراجعه به دادگستری الزام شهرداری به انجام تعهد ناشی از توافق را بخواهید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.