فروش زمین مشاعی

پرسش

با سلام  می خواستم بپرسم هنگامی که چندین تعاونی مسکن یک زمین مشاع خریداری می کنند، اگر اکثریت تعاونی ها تمایل به فروش زمین دارند و تعدادی تعاونی، تمایل به فروش ندارند، چگونه برخورد می شود؟ آیا اکثریت تعاونی ها که می خواهند بفروشند رای اکثریت آنها ملاک است یا اینکه اقلیت تعاونی ها می توانند زمین خودرا افراز کنند ممنون می شوم پاسخ بدید.

پاسخ مشاور

1-در صورتی که در هنگام فروش و قرارداد یا سند تنظیم شده، میان تعاونی ها توافق یا شرطی در این باره پیش بینی شده باشد برابر آن اقدام می شود؛ 2- اگر چنین نباشد افراز زمانی ممکن است برابر ضوابط شهرداری و شهرسازی ممنوعیتی با توجه به کاربری، مساحت و ضوابط مصوب شورای عالی شهرسازی و وشورای شهر نداشته باشد. همچنین در صورت وجود سند رسمی از طریق اداره ثبت اسناد و املاک محل استقرار زمین و با رعایت تشریفات قانونی انجام شود؛ 3-اگر افراز ممکن نباشد، امکان مراجعه به دادگاه برای درخواست فروش ملک هست.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.