تردید در مورد روابط مشکوک و احتمال خیانت همسر

پرسش

خانمم ضمانت سنگین وام همکاری مرد را نموده و آن مرد رادر وصیت نامه اش بعنوان فرد تقسیم کننده اموالش بین فرزندان مان معرفی و در جایی به او کمک مالی نیز نموده است ،که من تصادفی متوجه هرسه مورد فوق شدم،،،آیا اینها دلایل مناسبی برای طرح شکوائیه بعنوان داشتن روابط مشکوک به خیانت میباشد؟ یا پنهانکاری،،،تخلف از مبانی خانوادگی محسوب نمی‌شود و قابل پیگرد است؟ 

پاسخ مشاور

رابطه نامشروع و یا هر آنچه که ممکن است به عنوان کلی خیانت در ذهن و زبان بیاید در قانون تعاریف دقیقی ندارد اما عنوان های معینی برای برخی رفتارهای زنان و مردان به عنوان بزه جرم انگاری شده است. مانند رابطه فیزیکی زن و مرد که با هم زن و شوهر قانونی نیستند یا بوسیدن کسانی که به اصطلاح با هم محرم نیستند و یا مبادله پیام، تماس و ملاقات هایی که درآن رابطه احساسی، عاشقانه و مشابه آن باشد که اگر میان طرفین به بیان قانون ایران مشروعیت و تعهد قانونی نباشد، از نظر قضایی قابل تعقیب و در صورت اثبات قابل مجازات است.
هر چند برای رعایت احترام و حیثیت و کرامت افراد ، هم در قانون و هم در منابع فقهی مبنای قانون در این باره روش های اثبات سختی تعیین شده است تا افراد تا حد امکان با خودداری از قرار گرفتن در اموقعیت ارتکاب جرم، آگاه و هوشیار باشند و کسی هم از این موضوع سو استفاده نکند.
بنابراین آنچه شما نوشته اید به خودی خود جرم نیست و اگر جزییات دیگری که می پندارید نتوانید اثبات کنید خودتان در مظان اتهام افترا و دادن نسبت ناروا به دیگری قرار می گیرید. بنابراین پیش از هر اقدامی با یک وکیل دادگستری مشورت حرفه ای انجام دهید.
 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.