مجازات جعل مهر یا علامت شهرداری چیست؟

پرسش

درود بر شما پرسشی داشتم ما خونه قدیمی داشتیم و قصد تخریب و شاختشو داشتیم تمامی مجوزهای مربوطه را از ارگان ها و شهرداری گرفتیم؛ تخریب انجام دادیم و وقتی داشتیم گود برداری می کردیم یکی از اهالی محل اومده یک نامه با مهر شهرداری نشونمون داده میگه من رفتم جلوی ساخت و سازتون گرفتم و دیگه نمیتونید فعالیت داشته باشید من بهش میگم من مجوز داره ولی اون میگه با این نامه تمام مجوزاتون لغو شده، نامشو خوندم و دیدم درست میگه مهر شهرداری محلم داره ولی شک داشتم بهش از نامش عکس گرفتم؛ کارو متوقف کردیم ولی بیکار ننشستم و رفتم استعلام کردن دیدم اصلاً همچین نامه ای تو بایگانی شهرداری نیست و احتمال میدم جعل کرده باشه، عکسشم دارم بهش گفتم تو دروغ میگی گفت هر کاری میخای برو بکن، منم میخام ازش به جرم جعل شکایت کنم، حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

نخست اینکه با وجود مجوزهای اخذ شده از شهرداری نسبت به تخریب و ساخت و ساز نبایست هیچ نگرانی از بابت توقف کار داشته باشید و اگر حکمی بر توقف کار وجود داشته باشد بایست از طریق پرسنل شهرداری به شما ابلاغ شود نه یکی از اهالی محل. حال با وجود مستنداتی که دارید بزه جعل مهر و علامت ارگان های غیر دولتی از قبیل شهرداری محرز است و در صورت طرح شکایت یحتمل جاعل به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد و اگر از بابت توقف اجرای عملیات ساختمانی خسارات مالی به شما وارد شده باشد، قادر خواهید بود درخواست جبران خسارات وارده را نیز ارائه نمایید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.