مجازات جعل اسناد غیر رسمی چیست؟

پرسش

سلام من مدتی بود که تو یه شرکت حسابداری کار می کردم قرارداد هم داشتم؛ کارفرما ماهیانه که حقوق مارو پرداخت می کرد صورتجلسه تنظیم کرده بود که شامل حقوق ماهیانه، سنوات، پاداش، حق عائله مندی، عیدی و ... بود و فقط بخش مربوط به حقوق ماهیانه پر شده بود و میگفت وقتی حقوق دیگتون پرداخت کردم اون قسمت های رو هم پر میکنیم و ما امضاء می کردیم و پایینش می نوشت حقوق دریافت شد. حالا مارو از کار اخراج کرده و ما رفتیم ازش شکایت کردیم و همون صورتجلسه ها رو اورده ارائه داده و قسمت های خالی رو هم پر کرده و مدعی اینه که تمام حق و حقوقشون گرفتن؛ ما درخواست کردیم بره کارشناس خط، بعد مشخص شد که اون قسمت های خالی بعدا اضافه شده و الان علاوه بر گرفتن حق و حقوقمون میخایم ازش شکایت جعل اسناد کنیم، حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

مطابق با نظر کارشناس محترم خط که بر تکمیل متعاقب بخش های خالی گذاشته صحه گذاشته، بزه جعل اسناد غیررسمی محرز می باشد و در صورت طرح شکایت و تصدیق ادعای جنابعالی توسط مرجع کیفری، متهم به شش ماه تا دو سال یا به جزای نقدی سه تا دوازده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.