مجازات گرفتن سند مبنی بر الزام به پرداخت وجه با استفاده از ضعف نفس چیست؟

پرسش

سلام من پسری مجردم که مدتی بود با یه خانمی آشنا شده بودم، البته اینم بگم که وضع مالی نسبتاً خوبه؛ تو این مدت رابطه بهش خیلی اعتماد کرده بودم و حتی برای مشروعیت رابطمون صیغش کردم ولی اون خانم با هدف اومده بود جلو و با من رابطه جنسی برقرار نمیکرد تا اینکه هوا و هوسم به اوج خودش برسه و تو یکی از موارد ازم دست نوشته گرفت که بهش یک میلیارد بدهکارم و منم از شدت هوا و هوس نمیدونستم دارم چیکار می کنم حالا با همون دست نوشته رفته ازم شکایت کرده، میگه باید بهش یک میلیارد بدم، میخام ازش شکایت کنم که منو فریب داده و از ضعف من سو استفاده کرده، حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

با توجه به شرایط گفته شده و سواستفاده از شعف نفس شخص که مشمول هوای نفسانی نیز می شود، گرفتن هر گونه سند یا دست نوشته دال بر مدیونیت شخص با شرایط مذکور در شرح سوال، جرم تلقی شده و مرتکب به حبس از شش ماه تا دو سال و از یک میلیون تا ده میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.