مجازات قدرت نمایی با قمه چیست؟

پرسش

سلام ما منطقه راه آهن ساکن هستیم، یه شب نمیدونم چی شده بود چند نفر با موتور اومدن شروع کردن به داد و بیداد و کلی فحش ناموسی دادن و اصلاً معلوم نبود به کی دارند فحش میدن ولی همه ترسیده بودن و چند دقیقه ای با قمه قدرت نمایی و هتاکی کرد و آخرم با همون قمه زد رو شیشه یه ماشین که پارک شده بود اونجا و رفتن؛ حالا مردم به آگاهی اطلاع دادن و آگاهی کارای تشخیص هویت داره انجام میده تا از این لات بازیا جلوگیری بشه و مردم واقعاً احساس ناامنی کردن؛ اگر بگیرنشون حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

البته دوران این اتفاقات به سر اومده و مردم یک جامعه بایست به حقوق شهروندی سایرین احترام گذارند ولیکن امری اجتناب ناپذیره و هر کس به وسیله چاقو یا هر اسلحه دیگری تظاهر یا قدرت نمایی در انظار نماید، مجرم شناخته شده و به حبس از شش ماه تا دو سال و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم خواهد شد و هر گونه خساراتی که به اموال غیر وارد نموده است را بایست جبران نماید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.