عدم پرداخت اقساط ملکی که در رهن بانک است

پرسش

سلام جناب مشاور وقت بخیر من چند سال پیش وامی گرفتم که در واقع یه نفر پیدا شد گفت من برات وام میگیرم ولی ده درصدشو بر میدارم منم به ناچار مجبور بودم چون میخاستم کسب و کاری راه بندازم، اون آقا با رئیس بانک آشنا بود نمیدونم رشوه داد چیکار کرد بهرحال وام گرفت و سند خونه ای که توش میشستمو گذاشتم رهن بانک؛ چند قسط اولو پرداخت کردم ولی به علت بیماری دیگه نتونستم کار کنم تا اقساط پرداخت کنم الان بانک چند بار اخطاریه فرستاده برای فروش خونم من چیکار کنم؟

پاسخ مشاور

 آگاه باشید که شما مدیون هستید و بایست دین خود را ادا کنید، از بابت وثیقه در رهن یحتمل بانک از طریق اجرای ثبت برای فروش آن اقدام خواهد کرد البته با در نظر گرفتن مستثنیات دین که شامل منزل مسکونی می شود تو حالت خوشبینانه مبلغی برای اجرای ملکی از بابت فروش ملکی که در آن ساکن هستید با حکم دادگاه بهتون پرداخت شود ولیکن از بابت مابقی دیون، میتونید دادخواست اعسار از پرداخت دین مطرح تا در صورت اثبات با توجه به وضعیت معشیتی شما اقساطی مقرر گردد. لازم به ذکر است تا مستنداتی از بابت اخذ رشوه پرسنل بانک ندارید هیچ ادعایی را مطرح نکنید صبور باشید و دو مورد فوق را حتماً به یاد داشته باشید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.