چگونگی استعلام در رهن بودن ملک

پرسش

 سلام من با همکاری دو تا دیگه از همسایه های دیوار به دیوارم خونمون تجمیع کردیم تا یه سازنده بیاد یه ساختمان 10 طبقه بسازه و مطابق توافقات قراردادی واحدهای رو بین خودمون تقسیم کنیم ولی چون این ترس رو داریم که سازنده رو سند خونه ها وام بگیره یا اصلاً رو سند یکی از خونه ها وام گرفته باشد با همکاری اون مالک، من باید از کجا استعلام بگیرم که ملک در حال ساخت در رهن بانکی از بابت وامی نیست؟

پاسخ مشاور

عموماً در قراردادهای ساخت و ساز سازنده متعهد می گردد که هیچ وامی برای ساخت ملک مدنظر نگیره چون در برخی از قراردادهای ساخت و ساز مالک بایست برای انجام برخی از امور وکالت کاری یا در شرایط ویژه سند ملک را به مالک انتقال دهد، ولیکن اگر بیم این وجود دارد که با توجه به تجیمع سه ملک قبلاً وامی گرفته باشد، میتونید از طریق اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به استعلام اینکه سند در رهن بانکی قرار دارد یا خیر اقدام کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.