اجاره خودرو و عدم تحویل بموقع آن

پرسش

 سلام وقت بخیر من دی ماه امسال از بنگاه اجاره ماشین به مدت یک ماه خودرویی را اجاره کردم تا باهاش موقتاً کار کنم ولی دو روز بعد از عقد قرارداد اجاره اومد به بهانه تعویض پلاک ماشین برد و الان در حدود بیست روز میگذره که هنوز ماشین تحویل نداده، و هنوز استفاده از ماشین نبردم و اجاره خودرو رو هم پیش پیش دادم، محاسبه کرده بودم که با کار کردن با ماشین چنتا از اقساطم میتونستم بدم ولی با این اتفاق نه تنها درآمدی داشتم بلکه اجاره خودرو رو هم دادم، الانم بعد از کلی پیامک و پیام تو واتس آپ میگه برو هر غلطی میخای بکن میخام ازش به جرم کلاهبرداری و خیانت در امانت شکایت کنم، میتونم؟

پاسخ مشاور

ماهیت اختلاف پیش آمده، کیفری نیست، و شما می توانید با وجود قرارداد اجاره ماشین و پیامک های رد و بدل شده و اگر شهودی از این بابت وجود دارد، و همچنین نقض تعهدات قراردادی نسبت به فسخ قرارداد اجاره از طریق طرح دعوای حقوقی اقدام کنید و جدای از اجاره بهای داده شده، کلیه خسارات قانونی و قراردادی و منافع ممکن الحصولی که ممکن بود در مدت اجاره و بهره مندی از خودرو تحصیل کنید را مطالبه نمایید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.