سوء استفاده و کلاهبرداری از مدارک شناسایی توسط شرکت

پرسش

سلام من برای استخدام به یک شرکت مراجعه کردم که پس از مصاحبه گفتن برای تضمین باید اصل کارت ملی و شناسنامت اینجا بمون ولی منم رسید ازشون، گرفتم، دو هفته نشد کار کردم که گفتن بخاطر شرایط بد کاری، یه مدتی شرکت کاراش تعلیق میشه تا اینکه خبرتون کنیم، دو روز بعد از این خبر تعلیق، از آگاهی تماس گرفتن گفتن ازتون شکایت کلاهبرداری شده باید تشریف بیارید آگاهی و اینکه حسابمم مسدود کردن، من کاری نکردم احتمال میدم از کارت ملی و شناسنامم سوء استفاده شده است، چه اتفاقی برام میفته؟

پاسخ مشاور

یحمتل از مدارک شناسایی شما سوءاستفاده و اقدامی خلاف قانونی صورت گرفته است ولیکن صبور باشید و به آگاهی مراجعه نمایید در صورتی که محرز شد از بابت مدارک شناسایی شما بوده، رسید اخذ شده از بابت امانت بودن مدارک در اختیار شرکت و اینکه شرکت جعل هویت و سند کرده، کاراگاهان آگاهی را مطلع و این حق برای شما فراهم است از شرکت به این اتهامات شکایت کیفری نمایید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.