کلاهبرداری از طریق صیغه در تلگرام

پرسش

 سلام وقت بخیر آقای وکیل، چند وقت پیش با خانمی تو تلگرام آشنا شدم که میگفت تنها زندگی می کند و دو سالی است طلاق گرفته منم بهش پیشنهاد ضیغه رو دادم اونم گفتم باید خودتو بهم اثبات کنی و من شرایطی دارم، گفتم باشه، توافق کردیم که مهریه اش دو میلیون باشد برای دو ماه و در چهارتا قصد 500 هزار تومانی پرداخت شود، با کلی ناز و عشوه منو فریب داد گفت قسط اول بریز به شماره کارتم تا بهت آدرس بدم بیای یه شب رویایی بسازیم، منم واریز کردم، یه آدرس داد رفتم اونجا کسی نبود و هر چقدرم زنگ زدم جوابی نداد و تو تلگرامم بلاکم کرده، حالا بنظرتون میتونم ازش شکایت کنم؟


پـاسخ

 یحتمل کار این خانم فریب مردان و اخذ پول باشد، و ما عنایت به ماده 596 کتاب تعزیرات و مجازات های بازدارنده قانون مجازات اسلامی 75، مانورهای متقلبانه در جهت ترغیب شما به پرداخت پول از طریق ایجاد هوا و هوس در شما بوده است، و با این حال می توانید اگر اطلاعات هویتی طرف شکایت درست باشد، شکایت کلاهبرداری را اقامه و در غیر اینصورت به پلیس فتا مراجعه کنید تا از طریق آی دی تلگرامی که با ایشون ارتباط گرفتیم ایشان شناسایی شود تا برای تکمیل پرونده و روند قضایی ایشان را احضار کنند.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که صلح؛ مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.