فریب مدیون نسبت به فروش ملک دیگری به طلبکار

پرسش

سلام وقت بخیر من طلبکارم دارم که ازم شکایت کرده و طلبش تقریباً 30 میلیونه ولی تو دادگاه گفته 15 میلیونم دستی بهش دادم ولی نه رسید داره و نه شاهدی، هنوزم رأی صادر نشده، تو همین جریان منو فریب داده و گفته بیا ملک پدرتو بهم بفروش، منم چون مستأصل شده بودم رفته تو بنگاه مبایعه نامه تنظیم کردیم به اندازه بخشی از طلبم ملک پدرمو بهش فروختم، ولی الان کلاً پشیمون شدم چون پدرم نمیدونه و میخام ازش شکایت کلاهبرداری و فریب کنم، میتونم؟

پاسخ مشاور

عرض کنم خدمتتون جدای از اینکه شما نمی توانید شکایتی علیه ایشان مطرح نمایید، چون بدون اخذ اذن و اجازه نسبت به فروش ملک پدرتون اقدام کردید به هر طریقی اعم از اینکه شما را فریب داده یا نه، اتهام متوجه شخص شماست، چون اقدام به فروش مال غیر کردید و این جرم است؛ اما از بُعد حقوقی مسئله، شما بایست صبوری کنید تا رأی بر محکومیت مالی شما صادر شود، در اون صورت پدرتان می تواند با معرفی مالی خودش دین شما را پرداخت کند ولیکن شما نمی توانید بدون اذن و اجازه مالک مال غیر را بعنوان پرداخت بدهی خود معرفی کنید مگر اینکه اسنادی دال بر طلبکاری از پدرتان داشته باشیم.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.