خانوادگی

پرسش

الان حدود 7ساله از همسرم که بچه رو برداشته رفته هیچ خبری ندارم و می خواهم به صورت غیابی طلاقش بدهم لطفا کمکم کنید ببینم چکار باید انجام بدم؛ همسرم بعد از خیانتی که بهم کرد فرستادمش خونه پدرش و از اون موقعه به دلیل مشکلاتی که باهاش روبرو شدم دیگه نرفتم دنبالش بعد از اونم مدت 5سال زندان بودم و بعد از ازادیم پیداش نکردم که تکلیفشو روشن کنم و الان فقط میخوام که حکم طلاقش صادر بشه.ممنون میشم ازتون کمکم کنید با تشکر و سپاس از زحماتتون.


پـاسخ

دادخواست طلاق به طرفیت ایشان اقامه و اگر نشانی از اقامتگاه همسرتان ندارید، و یا اینکه ایشان به عضویت سامانه ثنا در نیامده اند، ایشان را مجهول المکان معرفی تا از طریق نشر آگهی ابلاغیه حضور در جلسه انجام شود و اگر حاضر نشدند، رأی غیابی بر طلاق صادر و به ایشان فرصت واخواهی، تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی داده می شود و در صورت منقضی شدن این طرق اعتراض به رأی، می توانید با همراه داشتن رأی دادگاه به دفتر ازدواج و طلاق مراجعه تا تشریفات طلاق انجام شود.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که صلح؛ مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.