بجای قرارداد محرمانگی چه جایگزینی می توانیم داشته باشیم؟

پرسش

با سلام من یک ایده جهت ساخت اپلیکشن توی حوزه زنجیره تامین دارم و مدتی هست که برروی اون کار کردم و اطلاعاتی جمع آوری کرده ام.اخیرا یک nda که دادم یک متخصص برام نوشته و به یک شرکت نرم افزاری دادم تا اون رو امضا کنند تا من بعد از اون ایده ام رو برای اون ها توضیح بدم. اما مساله ای که پیش اومده اینکه اون شرکت میگه من تا مشخص نشه ایده شما چی هست و قبل از بستن قرارداد همکاری نمیتونم هیچ nda ای رو امضا کنم چون هنوز معلوم نیست که آیا اصلا میخواهیم باهم کار کنیم یا خیر حالا سوالم اینه که واسه حفاظت از خود ایده آیا قرارداد دیگه ای هست که قبل از امضای nda اصلی من اون رو به شرکت بدم؟؟؟ ممنون بابت وقتی که میگذارید


پـاسخ

هر قرارداد دیگری که دارای ماهیت محرمانگی اطلاعات تنظیم و ارائه نمایید یحتمل طرف قرارداد نمی پذیرد چون تصمیمی بر پذیرش تعهد قراردادی ندارد. 

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که صلح؛ مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.