معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه تاکید معاونت بر این است که هرگونه مجوز برای ازدواج زیر 13 سال در قانون متوقف شود، گفت: امیدواریم به دلیل اهمیت این موضوعات و ضرورت اصلاح قانون باید تلاش کنیم در انتخابات آینده افرادی را به مجلس بفرستیم که به این اصلاحات اعتقاد دارند.

 

unnamed copy.jpg (59 KB)

 

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست خبری که صبح امروز (یکشنبه) به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادربرگزار شد، ضمن تبریک و گرامیداشت این هفته بیان کرد: در حوزه عدالت جنسیتی یکی از کارهایی که مطرح است، بحث اصلاح و بازنگری قوانین است که شورای حقوقی معاونت آن را دنبال می‌کند. این شورا در دوسال اخیر بسیار فعال بوده و ما 10 لایحه را پیگیری کرده ایم که 5 مورد آن به دولت رفته است.

وی ادامه داد: تاکید معاونت بر این بوده که هرگونه مجوز برای ازدواج زیر 13 سال در قانون باید متوقف شود که نظر کمیسیون لوایح مثبت بوده است و امیدواریم طی این هفته خبرهای خوبی بدهیم. کودک همسری و ازدواج کودکان زیر 13 سال نه در شان دختران ایرانی است و نه با اقتضائات بهداشت جسمی و سلامت روان تناسب دارد و باید در قانون این اصلاح انجام شود که امیدواریم این موضوع به عمر مجلس کنونی برسد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: همچنین امیدواریم به دلیل اهمیت اینگونه موضوعات و ضرورت اصلاح قوانین حداقل تلاش کنیم در انتخابات آینده افرادی را به مجلس بفرستیم که به اینگونه اصلاحات اعتقاد دارند و برای آینده می‌توانند مسیری را از امید برای تغییرات مثبت و بهبود شرایط به وجود آورند. افرادی هستند که هیچ اعتقادی به این نوع اصلاحات ندارند و معتقدند همه این مسایل، مسائل نادرستی است و به دنبال نوعی عقب گرد هستند؛ امیدوارم این اتفاق رخ ندهد چراکه جامعه ما به اندازه کافی از این رفت و برگشت‌ها لطمه دیده است./ ایسنا