پیام درفشان: شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر به قرار وثیقه موافقت نکرد .

 

photo_2020-02-17_13-47-11.jpg (34 KB)

پیام درفشان وکیل سحر تبر صبح امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر بیان کرد: موکلم همچنان در زندان به سر می‌برد و این درحالیست که سایر متهمان این پرونده که مانند موکل من سابقه بیماری روانی و ارتکاب جرم زیر سن قانونی ندارند، با قرار وثیقه یا کفالت در آزادی به سر می‌برند.

این وکیل دادگستری افزود: آیت‌الله رئیسی در بازدیدی که به تازگی از زندان زنان داشت، دستور داد که از سختگیری در مورد اعطای مرخصی و پذیرش وثایق زندانیان خودداری شود که بر همین مبنا تقاضا داریم با توجه به سوابق بیماری روانی وی که اسناد و مدارک آن در پرونده موجود است، دادگاه حداقل با تبدیل قرار بازداشت موکل به وثیقه و اعطای مرخصی در روزهای منتهی به سال جدید، موافقت کند.

درفشان همچنین با توجه به برگزاری یک جلسه محاکمه در شعبه 28 دادگاه انقلاب در 23 دی امسال اظهار کرد: دادگاه یکم اردیبهشت ماه سال آینده را برای برگزاری جلسه بعدی دادگاه تعیین کرده است.

لازم به ذکر است فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر از شاخ‌های به اصطلاح اینستاگرامی است که 18 سال دارد و شهرت وی به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد. نامبرده مهر ماه امسال با دستور قضایی بازداشت شد و در کیفرخواست صادره، اتهامات او معاونت در افساد فی‌الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع عنوان شده است./ ایرنا