دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از شهردار بندرعباس و رئیس مرکز بهداشت استان خواست نسبت به ساماندهی خودروهای عرضه میوه و سایر اقلام خارج از چارچوب واحد صنفی و اماکن بهداشتی و ممنوعیت عرضه قلیان به سرعت اقدام کنند.

 

2767125.jpg (87 KB)

 

مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان امروز (سه شنبه) با ابلاغ دستور قضایی خطاب به شهردار بندرعباس، رئیس مرکز بهداشت، فرماندهی انتظامی شهرستان و رئیس پلیس راهور استان از آنها خواست نسبت به ساماندهی دستفروشان و همچنین خودروهای عرضه میوه و سایر اقلام خارج از چارچوب واحد صنفی و اماکن بهداشتی و ممنوعیت عرضه قلیان به سرعت اقدام و نتیجه را اعلام کنند.

دادستان بندرعباس بیان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا، لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و مقابله ای به منظور صیانت از بهداشت عمومی و حفظ جان شهروندان ضرورتی اجتناب ناپذیر است. یکی از تهدیدات مهمی که هم اکنون در شهر بندرعباس وجود دارد عرضه قلیان در نوار ساحلی و فعالیت دست فروشان علیالخصوص عرضه کنندگان ماهی، میگو، میوه و سایر اقلام در مناطق مختلف به ویژه اطراف بازار ماهی فروشان است.

 وی ضمن اشاره به اینکه این قبیل اقدامات سلامت جامعه را هدف گرفته و متأسفانه دستفروشان در بدترین و غیر بهداشتی ترین شرایط ممکن اقدام به عرضه آبزیان و سایر مواد خوراکی می‌کنند، اضافه کرد: در راستای صیانت از بهداشت عمومی و حفظ حقوق عامه با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس و تحمیل خسارات و آسیب‌های جبران ناپذیر بعدی دستور ساماندهی دستفروشان و خودروهای عرضه میوه و سایر اقلام خارج از چارچوب واحد صنفی و اماکن بهداشتی و ممنوعیت عرضه قلیان صادر شده است./ ایسنا