در پی تخریب منزل آسیه پناهی توسط شهرداری کرمانشاه و مرگ این پیرزن، نماینده مردم فلاورجان در مجلس از قوه قضائیه خواست که به این موضوع ورود کند.

 

AsiePanahi.jpg (41 KB)

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در جلسه امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در خصوص آسیه پناهی، پیرزنی که خانه‌اش در کرمانشاه مورد تخریب شهرداری این شهر واقع شده بود، بیان کرد: از قوه قضائیه می‌خواهم که به موضوع مرگ آسیه پناهی ورود کند. جرم این زن دفاع از آلونک ساده خود در مقابل شهرداری کرمانشاه بود. در نظام جمهوری اسلامی شایسته نیست که بعد از 40 سال برای رفع مشکل فقرا اینگونه با آنها برخورد شود.

وی همچنین در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: دولت شما دیر از خواب بیدار می‌شود. ابتدای شیوع کرونا، کشور را رها کردید و هم اکنون اقتصاد پساکرونا را به حال خود گذاشته‌اید. وضعیت اقتصادی مردم روز به روز بدتر می‌شود، دولت نیز نقدینگی را رها کرده به طوری که حجم نقدینگی طی پنج سال گذشته بیش از سه برابر شده است. این مسئله باعث شده که نقدینگی در بازار طلا، ارز، بورس و مسکن جابجا شود. حجم بدهی معوقات بانکی و حجم مطالبات مشکوک الوصول بانکی نشانگر ضعف عملکرد بانک مرکزی و خودمختاری بعضی بانک‌ها است. دولت این مسائل مهم را رها کرده است و به فکر انتصاب افراد معلوم الحال در پست‌های حساس در این سال آخر است./ ایسنا