دادستان عمومی و انقلاب دهدشت اظهار داشت: خبر آزاد شدن با وثیقه عاملان آتش‌سوزی خائیز کذب محض است، هیچ فردی دستگیر نشده که با قید وثیقه آزاد شده باشد.

 

201945.jpg (67 KB)

 

عبدالله سعادتیان دادستان عمومی و انقلاب دهدشت در خصوص این خبر تاکید کرد: تاکنون هیچ فردی دستگیر نشده که با قید وثیقه آزاد شده باشد.

وی در خصوص نحوه آتش‌سوزی ادامه داد: آتش‌سوزی از حوزه شهرستان بهبهان آغاز و وارد حوزه شهرستان کهگیلویه شد. بخش جنوبی کوه خائیز اگرچه در شهرستان بهبهان است اما اقدامات قضایی برای پیگیری تخلفات در حوزه منابع طبیعی را اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه قضایی بهبهان انجام می دهد.

سعادتیان در رابطه با دستگیری 2 نفر متهم و آزادی به قید وثیقه اضافه کرد: با دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان تماس گرفتم و موضوع را پیگیری کردم که آن مقام قضایی در جواب اظهار داشت که شایعه دستگیری دو خانواده در این زمینه صحت ندارد و با دستور قضایی به مرجع انتظامی، آن خانواده ها در مرجع انتظامی حاضر شدند و هرگونه درگیری بین خودشان را تکذیب کردند و هر موقع که منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد دلیل قانع کننده و مستنداتی در این رابطه داشته باشند؛ اقدام می‌کنیم.

لازم به ذکر است برخی از سایت‌های خبری گزارشی مبنی بر دستگیری و آزاد شدن دو فرد در رابطه با آتش‌سوزی خائیز داده بودند که این خبر تکذیب شد. براساس ارزیابی های صورت گرفته  افزون بر یکصد هکتار از جنگل های و مراتع در منطقه حفاظت شده خاییز طعمه حریق شده است./ ایسنا