نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت بازار بورس اظهار داشت: قوه قضاییه و سازمان بازرسی اگر قصور و تقصیری در بازار بورس می‌بینند به آن ورود کرده و به این موضوع مهم و حیاتی رسیدگی کنند.

 

637049296460230131_lg.jpg (145 KB)

 

سید سلمان ذاکر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری اظهار کرد: ارکان سازمان بورس دارای اساسنامه، هیات مدیره، رییس، بازرس و حسابرس است، آنها باید برای حفظ، ثبات و آرامش در بورس اقدام کنند. آنها قسم خورده مصالح کشور را رعایت کنند که اگر این اتفاق رخ نمی‌دهد، یعنی تجربه کافی در اداره بورس ندارند. مردم در بورس سرمایه‌ گذاری کرده اند، نهاد عمومی غیردولتی و حاکمیتی که یک شبه قفل کرده و هزار هزار میلیارد ضرر به مردم وارد کرده است، لذا اگر قصور و تقصیری در اداره بازار بورس وجود دارد، درخواست می‌کنیم که قوه قضاییه و سازمان بازرسی به این موضوع مهم رسیدگی کنند.

وی در تذکر دیگری با انتقاد از وضعیت بازار خودرو، اضافه کرد: دولت بازار خودرو را رها کرده و می‌خواهد که وزارت صنعت، معدن و تجارت آن را اداره کند؛ وزارتخانه‌ای که وزیر ندارد. اگر رییس جمهور در روز رای اعتماد حضور پیدا می‌کرد به این شرایط گرفتار نمی‌شدیم که خودروی 20 میلیونی را 120 میلیون تومان می‌فروختند./ ایسنا