رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه اظهار داشت: اگر اثبات شود که تصاویر سوالات آزمون از داخل جلسه منتشر شده است، سازمان سنجش اقدام قضایی نسبت به متخلفان انجام خواهد داد و افراد خاطی شناسایی خواهند شد و می‌توان با آنها برخورد قضایی کرد و این امکان هم وجود دارد که از لیست شرکت‌کنندگان حذف شوند.

 

jahromi289.jpg (89 KB)

 

علی بهادری جهرمی رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه در خصوص ادعاهایی مبنی بر لو رفتن سوالات آزمون مرکز وکلا بیان کرد: خبری مطرح شد که برخی از شرکت‌کنندگان از داخل جلسه برای افرادی که در بیرون از جلسه حضور داشته‌اند، عکس سوالات را فرستاده‌اند تا به آنها برای حل سؤالات کمک کنند که البته این اتفاق بعد از آزمون رخ داده است.

وی ادامه داد: با وجود کرونا سازمان سنجش این امکان را نداشته که همه شرکت‌کنندگان را بازرسی کند و چند نفر ممکن است پاسخنامه یا سوالات را با خود به خارج از جلسه برده‌ باشند. متولی این امر، سازمان سنجش است و قطعاً به این مصادیق رسیدگی می‌کنیم. البته ما از زحماتشان راضی بوده‌ایم و برای این خبر نیز سازمان سنجش امکان رسیدگی و پاسخ دارد.

بهادری جهرمی اضافه کرد: اگر اثبات شود که تصاویر از داخل جلسه منتشر شده است، سازمان سنجش اقدام قضایی نسبت به متخلفان انجام خواهد داد و افراد خاطی شناسایی خواهند شد و می‌توان با آنها برخورد قضایی کرد و این امکان وجود دارد که از لیست شرکت‌کنندگان حذف شوند. سازمان سنجش در هیچ سالی سوالات هیچ آزمونی را منتشر نکرده اما سوالات همه آزمون‌ها وجود دارد و حتی کتاب‌های آنها نیز به صورت رسمی در بازار موجود است./ ایلنا