برادر قاضی منصوری اظهار داشت: متاسفانه تاکنون ابهامات پرونده قتل برادرم برطرف نشده است. یقین داریم، ایشان به جد قصد و تلاش داشت به کشور بازگردد و خودکشی هم نکرده است.

 

ghazi.jpg (39 KB)

 

برادر غلامرضا منصوری در خصوص آخرین روند پرونده قتل قاضی منصوری، بیان کرد: موارد پرونده قتل وی مبهم است و در واقع، یک جنایت رسانه‌ای علیه او انجام شد. معتقدیم نظر حجت‌الاسلام ذالنوری که در قامت رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص قتل ایشان نظراتی را بیان و سوالاتی را مطرح کردند، به واقعیت نزدیکتر است و چنانچه مدنظر قرار گیرد و به آنها رسیدگی شود، بسیاری از ابهامات برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: تماس‌های برادرم در دو، سه روز آخر به شکلی بود که به نظر می‌رسید در اختیار خود او نیست و مثل اینکه گروگان افرادی باشد، عمل می‌کرد و مانند کسانی که محدودیت گفتار و رفتار دارند و آزاد نیستند، بود. در مکالمات و سوالاتی که اینجانب یا بستگان داشتیم، در بعضی موارد در پاسخ انگشت اشاره‌شان را به معنی اینکه محدودیت دارند و ادامه ندهید، مقابل دهانشان می‌گذاشتند و بسیار محدود صحبت می‌کردند و در حین صحبت صورتشان را مقابل دوربین موبایلشان می‌آوردند که اطرافشان دیده نشود و در نیمه‌‌های شب در چند تکه کاغذ پاره کوچک وصیت نامه خودشان را نوشته و برای چند نفر از بستگان از طریق واتس‌اپ فرستادند.

وی اضافه کرد: در دو روز آخر که وضعیت ارتباطی ایشان احتمالاً به خاطر افرادی که وی را تهدید می‌کردند اضطراری شده بود، حتی در حین صحبت صورت خودشان را جلو می‌گرفتند که اطرافشان دیده نشود؛ درحالیکه قبل از آن هر لحظه تماس داشتند، راحت صحبت می‌کردند و اطرافشان را نشان می‌دادند. هیچ فیلمی که مربوط به خودکشی باشد ارسال نشده، حتی گفته شده دوربین طبقه‌ای که حادثه در اتفاق افتاده، در آن روز سالم نبوده که منطقی به نظر نمی‌رسد.

برادر قاضی منصوری اضافه کرد: البته اگر رئیس محترم قوه قضائیه شخصاً دستوری جدی در جهت روشن شدن زوایای پنهان قتل غریبانه و ناجوانمردانه قاضی منصوری که حداقل ده سال پایانی خدمت خود را معاون دادستان تهران بود، صادر نکنند، امید چندانی نخواهیم داشت./ ایلنا