سرهنگ رامین پاشایی اظهار داشت: شهروندان فریب شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی را نخورند؛ تنها مرجع قانونی واگذاری داروی کرونا، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

 

157878755.jpg (65 KB)

 

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در رابطه با این موضوع بیان کرد: به دنبال انتشار اخبار واردات واکسن کرونا به کشور در مواردی شاهد آن بودیم که افراد سودجو با انتشار آگهی های فریبنده در فضای مجازی، ادعای فروش واکسن کرونا را دارند و از شهروندان می خواهند که برای خرید ثبت نام کنند که اکثر این افراد، توسط پلیس فتا، شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی پرونده شان به مراجع ذی صلاح تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: در تحقیقات انجام شده از متهمان محرز شد که این افراد سودجو، داروهای تقلبی و جعلی را تبلیغ می کردند و یا اصلا دارویی در کار نبوده و صرفا به قصد سودجویی، سرقت های اینترنتی، سرقت اطلاعات شخصی و کلاهبرداری، دست به چنین اقدامی می زدند. هموطنان فریب تبلیغات پر زرق و برق فضای مجازی را با عنوان ثبت نام و خرید واکسن کرونا نخورند و به هیچ وجه به صفحه های تقلبی ایجاد شده با عناوین مختلف در این خصوص اعتماد نکنند و از قرار دادن اطلاعات بانکی خود در اختیار گردانندگان این صفحات پرهیز کنند.

سرهنگ پاشایی افزود: تنها مرجع قانونی واگذاری در خصوص داروی کرونا، وزارت بهداشت و درمان است و هرگونه خبری در این خصوص قطعا از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی می‌شود. به شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان فروش واکسن کرونا با برندهای مختلف داخلی و خارجی و مبالغ بسیار بالا اعتماد نکنید و به سایت‌ها و درگاه‌های پیشنهاد شده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی مراجعه نکنید زیرا ممکن است دامی برای فیشینگ باشد.

وی اضافه کرد: شهروندان می توانند با هوشیاری خود و دریافت اطلاعات در خصوص واکسن کرونا از منابع معتبر و رسمی کشور، دست افراد سود جو را در رسیدن به اهدافشان کوتاه کنند و قربانی تبلیغات فریبنده در این خصوص نشوند. پلیس فتا در رصدهای روزانه در صورت مواجهه با این گونه آگهی‌ها با مجرمان برخورد قانونی خواهد کرد. عموم مردم می توانند در صورت مشاهده موارد این چنینی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند./ ایرنا