پلیس پایتخت توضیحاتی را درباره ویدئوی منتشر شده از درگیری میان پلیس با تعدادی از شهروندان برای برخورد با سگ ارائه کرد.

سرهنگ آذین سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ در رابطه با این موضوع بیان کرد: مدتی قبل شهروندان در تماس با مرکز فوریت های پلیس 110 نارضایتی خود را از حضور یک سگ در محل زندگی شان اعلام کرده و خواستار برخورد با صاحب این حیوان شدند.

وی ادامه داد: در همین راستا ماموران کلانتری 141 شهرک گلستان به محل مراجعه کردند و پس از حضور ماموران و تذکر لسانی افسر گشت، متاسفانه صاحب سگ برخورد نامناسبی از خود بروز داده و اقدام به فحاشی کرده است.

سرهنگ آذین افزود: در همین راستا و به دلیل اقدام نامناسب و فحاشی صورت گرفته، سرباز گشت کلانتری نیز رفتاری غیرحرفه ای از خود بروز داد که این موضوع در حال بررسی است.

لازم به ذکر است که مرکز اطلاع رسانی پلیس اعلام کرده برخورد با سگ گردانی یک مطالبه مردمی است و نگهداری از سگ در مجتمع های مسکونی موجبات آزار و اذیت دیگر ساکنان نیز خواهد شد. همچنین حضور سگ ها در پارک ها نیز در مواردی منجر به احساس ناامنی در وحشت کودکان شده و از این رو پلیس پایتخت طرح برخورد با سگ گردانی را در دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است طی روزهای اخیر انتشار ویدئویی از درگیری میان پلیس و فردی که گفته می شود صاحب یک سگ خانگی است حواشی زیادی را در فضای مجازی و در میان افکار عمومی به دنبال داشته است./ ایسنا