مرکز رسانه قوه قضائیه در رابطه با خبری مبنی بر اینکه یک قاضی برای شخصی که 3 بسته بادام هندی سرقت کرده بود، محکومیت سنگین 10 ماه حبس و 40 ضربه شلاق صادر کرده است؛ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

مرکز رسانه قوه قضائیه: برای بررسی حکم صادر شده در پرونده موسوم به سرقت بادام هندی و موضوع عدم تناسب مجازات تعیین شده با جرم رخ داده، هیات ویژه‌ای در دادگستری استان قم تشکیل شده است.

رییس کل دادگستری استان قم به محض اطلاع از صدور حکم 10 ماه حبس تعزیری و چهل ضربه شلاق برای فردی که بادام هندی را از مغازه‌ای به سرقت برده است، دستور تشکیل هیات ویژه‌ای را داده تا مسئله را از جنبه‌های مختلف بررسی نمایند.

با توجه به ابعاد مختلف پرونده و اینکه فرد مذکور در سال 98 نیز به جرم سرقت، محکومیت یک سال حبس را داشته که به واسطه بازگرداندن مال سرقتی اجرای حکم او تعلیق گردیده، هیاتی ویژه مامور شده موضوع را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهد.

با توجه به لزوم تناسب بین جرم و مجازات و ابعاد حقوقی این پرونده هیات مذکور تلاش خواهد کرد تا از تمام ظرفیت‌های قانونی برای تقلیل مجازات و کمک به محکوم این پرونده استفاده شود./ باشگاه خبرنگاران جوان