رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خوزستان اظهار داشت: پرونده فوت یک زن بر اثر شلیک مامور پلیس در خوزستان در حال رسیدگی است.

علی افتخاری، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خوزستان در پی انتشار خبری مبنی بر شلیک اشتباهی یک مامور پلیس به یک خانواده در اهواز که منجر به مرگ یک خانم شد بیان کرد: در تاریخ دهم مهرماه وکیل اولیای دم طی شکوائیه‌ای با ارائه به دادسرای نظامی عنوان کرده در مورخه نهم مهر ماه زمانی که موکلش به اتفاق همسر و فرزند خردسالشان با خودرو پژو پارس سفید در حرکت بوده مورد اصابت تیر مامورین قرار گرفته و همسر وی فوت می‌کند.

وی ادامه داد: حسب دستور معاون دادستان جهت بررسی اولیه موضوع به بازرسی انتظامی استان خوزستان اعلام تا ظرف حداکثر یک هفته نتیجه اعلام شود.

افتخاری اضافه کرد: بازرسی انتظامی در تاریخ 17 مهرماه طی گزارشی بعد از تحقیق از نفرات در مأموریت اعلام داشته که در تاریخ نهم مهرماه ساعت 12:30 بعد ازظهر برابر اعلام مرکز 110 مبنی بر سرقت به عنف جانشین کلانتری در معیت عوامل گشت در محل حاضر و خانمی بیان داشته یک دستگاه پژو پارس سفید شیشه دودی با سه نفر سرنشین با توسل به زور اقدام به سرقت یک رشته گردنبند و سه عدد النگو به ارزش 25 میلیون تومان از وی کرده و متواری شده اند. مراتب اعزام نیرو و طرح مهار از طریق فرماندهی سریعا به کلیه مقرهای تابعه اعلام می‌شود.

وی افزود: در این گزارش اشاره شده که یکی از ماموران پلیس در حین گشت به یک دستگاه پژو پارس با مشخصات اعلامی مشکوک می‌شود و بعد از ایست و شلیک سه تیر هوایی و به علت عدم توقف خودرو فوق به سمت لاستیک خودرو تیراندازی می‌کند که در این تیراندازی خانم راننده خودرو که در صندلی عقب نشست بوده مورد اصابت تیر قرار می‌گیرد که بعد از انتقال در بیمارستان فوت می‌کند. به محض وصول گزارش اقدامات قضایی انجام و پرونده به شعبه اول بازپرسی ارجاع و در حال رسیدگی است. موضوع با توجه به تحقیقات صورت گرفته در دست بررسی است./ ایسنا