دادستان عمومی و انقلاب تهران اظهار داشت: با افرادی که با اخلال در نظم و امنیت عمومی، امنیت خاطر شهروندان را به مخاطره اندازند قاطعانه برخورد خواهد شد و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود.

علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص تمهیدات دادستانی تهران در رابطه با امنیت شهروندان در چهارشنبه آخر سال، بیان کرد: تمهیدات لازم در چهارشنبه سوری برای امنیت شهروندان اندیشیده شده است و با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: خانواده‌ها فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و آتش‌زا آگاه کرده و آنان را از بازی با چنین موادی برحذر دارند؛ زیرا که همراهی خانواده‌ها و قانون‌مداری شهروندان باعث می‌شود، چهارشنبه آخر سال در امنیت کامل و به آرامی سپری شود.

دادستان تهران با بیان اینکه طبق ماده 492 قانون مجازات اسلامی صدمه به هر شخص دیه و قصاص را به همراه دارد، افزود: نگهداری مواد محترقه برابر ماده 2 قانون مجازات قاچاق اسلحه، مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز محکومیت به 6 ماه تا 2 سال حبس برای فرد ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: افرادی که حرکات غیر متعارف در چهارشنبه سوری انجام دهند شامل اخلال در نظم عمومی هستند که طبق ماده 618 قانون مجازات اسلامی علاوه بر 74 ضربه شلاق، از 3 ماه تا 1 سال حبس مجازات دارد.

دادستان تهران، افزود: همچنین افرادی که با اخلال در نظم و امنیت عمومی، امنیت خاطر شهروندان را به مخاطره اندازند قاطعانه برخورد شده و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود./ ایسنا