سیدمحمود علیزاده طباطبایی اظهار داشت: سخنان رئیس قوه قضاییه در رابطه با ضرورت تبیین تکالیف قانونی برای مسئولین، نیاز به بازنگری در انتخاب مسئولین و پس از آن آموزش مسئولین دارد.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز در رابطه با ضرورت تبیین تکالیف قانونی برای مسئولان در کشور بیان کرد: کشور ما قوانین زیادی دارد که متاسفانه اشراف کاملی روی این قوانین وجود ندارد و باید این روال و روند قانونگذاری اصلاح شود؛ تا این روند اصلاح نشود، هیچ کس نمی‌تواند به قوانین اشراف داشته باشد.

وی ادامه داد: چرا مسئولین به وظایف قانونی شان آشنا نیستند؟ چون سلسله مراتبی پیشرفت نکرده‌اند. متاسفانه نمایندگان هم آموزش ندیده‌اند. در اولین دوره مجلس در سال 59 برای نمایندگان کلاس‌های درس گذاشته شد و از حقوقدانان برای آموزش نمایندگان استفاده شد و در مقایسه هم می‌بینیم که قوانین اولین دوره مجلس از مجلس کنونی بسیار منجسم‌تر و محکم‌تر است؛ لذا نیاز است که آموزش های لازم به نمایندگان داده  شود.

طباطبایی افزود: سخنان رییس قوه قضاییه مبنی بر ضرورت تبیین تکالیف قانونی برای مسئولین، کاملاً درست است و باید مسئولین دوره های آموزشی لازم را بگذرانند. سخنان آقای محسنی اژه ای نیاز به بازنگری در انتخاب مسئولین و پس از آن آموزش مسئولین دارد. متاسفانه از زمان اولین دوره تشکیل دولت تاکنون کمتر حقوقدانی در هیات دولت بوده و هنوز هم همین طور است و زمانی که حقوقدانان نباشند، مسئولین هم به وظایفشان آشنا نیستند.

وی در پایان اضافه کرد: دیدگاه‌هایی که آقای محسنی اژه‌ای مطرح کرده، نشان می‌دهد که مشاوران خوبی دارد و دیدگاه‌های پیشرفته‌ای است ولی زمینه اجرای این دیدگاه ها وجود ندارد./ ایسنا