دادستان عمومی و انقلاب اهواز اظهار داشت: شایعاتی که در خصوص زنده بودن مالک ساختمان متروپل آبادان مطرح است، کاملا تکذیب می‌شود.

صادق جعفری چگنی، دادستان عمومی و انقلاب اهواز در رابطه با مطالب منتشر شده درباره مالک ساختمان فروریخته آبادان بیان کرد: در پی دستور دادستان کل کشور، از دیروز در شهرستان آبادان مستقر هستیم و اقدامات اولیه به منظور برخورد با عاملین، مسببین و متخلفین در اجرای پروژه انجام شد.

وی ادامه داد: در این راستا، 11 نفر از عوامل ناظر و عواملی در سطح شهرداری از جمله شهردار فعلی آبادان و سه شهردار قبل دستگیر شدند و دستور جلب مالک و پیمانکار به عنوان یکی از متهمان نیز صادر شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز افزود: با توجه به اینکه خود مالک در زمان فرو ریختن ساختمان در داخل ساختمان بود، امروز جسد وی کشف شد و او جزو جانباختگان بود.

وی اضافه کرد: شایعاتی که در خصوص زنده بودن مالک ساختمان مطرح است، کاملا تکذیب می‌شود؛ زیرا هویت فرد، توسط اداره تشخیص هویت نیروی انتظامی تایید و خانواده وی جسد را شناسایی کردند.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز در پایان گفت: با توجه به اینکه پروژه به صورت مشارکتی بین شهرداری و پیمانکار اجرا می‌شد، برخی از مسئولان شهرداری از جمله شهردار فعلی و سه شهردار قبل بازداشت شده‌اند و تحقیقات اولیه در حال انجام است./ ایسنا