رهن و اجاره دفتر برای شرکت

پرسش

سلام و عرض ادب قصد داریم مکان مسکونی را برای «شخص حقوقی»«شرکت» 10 یا 20 ساله رهن کنیم«قرارداد رسمی با کد رهگیری» ایا در متن قرارداد باید از نام شرکت استفاده کنیم یا نام مدیر عامل؟ شخصی که قرار است مکانی ازش رهن کنیم «شخص حقیقی» میباشد

پاسخ مشاور

این که برای اجاره از نام شرکت یا شخص حقیقی از جمله مدیرعامل یا دیگری استفاده شود صرفا در دو موضوع موثر است یکی طرف قرارداد کسی است که آن را امضا می کند و دوم این که اگر شرکت و در واقع مدیرعامل آن امضا کننده قرارداد باشد باید محل مسکونی تغییر کاربری یافته باشد و به محل تجاری یا حداقل اداری تبدیل شده باشد که با محدودیت قانونی و ممانعت شهرداری روبرو نشود؛ دوم این که وقتی مدیرعامل امضا کننده قرارداد از سوی شرکت باشد بدیهی است که تخلف شرکت و اجاره دهنده برای استفاده از مکان مسکونی آشکار خواهد بود. مگر با راهنمایی وکیل دادگستری راه قانونی دیگری برای شیوه انعقاد قرارداد بیابید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.