تصرف پارکینگ مشاع

پرسش

باسلام. بنده یکسالی هست یک واحد در طبقه سوم یک آپارتمان 7 واحدی خریده ام. یکی از مالکین یک پارکینگ را در اختیار گرفته و اظهار دارد سند مالکیت پارکینگ دارد و اجازه استفاده دیگران از آن قسمت جهت پارک خودرو را به کسی نمی دهد. و حاضر به ارائه سند نمی شود. چگونه بفهمیم پارکینگ این آقا واقعا جدا شده و قانونی است؟؟ آیا اگر جدا شده باشد نباید سایر مالکین در جریان باشند ؟؟ یا در سندشان قید شده باشد؟؟ مساله بعدی این است که واحدی که در پیلوت دارد آیا حق استفاده اختصاصی از حیاط را دارد که درب حیاط را قفل زده است؟؟؟ و آیا حق استفاده از پارکینگ را دارد؟چون معمولا پیلوت پارکینگ ندارد

پاسخ مشاور

پارکینگ اگر اضافه باشد متعلق به همه است؛  صورتجلسه تفکیکی ملک که مستند تقسیم واحدهاست را از اداره ثبت یا دفترخانه ای که اسناد آپارتمان ها را تنظیم کرده می توانید دریافت کنید.

درباره حیاط اگر  صرفا به خانه هم کف راه دارد می تواند استفاده اختصاصی کند مگر تاسیسات یا مشاعاتی مانند موتورخانه در آن باشد که در این صورت باید در مواقع ضروری دسترسی به آن باشد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.