تصرف پارکینگ بابت طلب

پرسش

سلام یکی از مالکین آپارتمان ، داخل پیلوت و راه پله ها را رنگ آمیزی کرده و لامپ های آنها را کامل عوض کرد و بقیه هیچ پولی به ایشان پرداخت نکردند ایشان نیز یک پارکینگ که به صورت مشاع بوده در اختیار گرفته و اجازه پارک به دیگران نمی دهد. 1. آیا هر کسی می تواند بدون رضایت دیگران یک خرج سنگین برای ساختمان انجام بدهد و بعد طلب مبلغ از هر واحد کند؟؟؟ آیا نباید مجمع ساختمان تصمیم بگیرند و امضاء از مالکین صورت گیرد؟ ۲. آیا اگر دیگران مبلغ ایشان را پرداخت نکنند ایشان می‌تواند یک قسمت از مشاعات را در اختیار خود قرار بدهد و استفاده اختصاصی نماید؟؟ آیا نباید از همان مالکان طلب کند؟ ۳. اگر مالک یکی از واحدها عوض شده باشد آیا آن فرد می تواند طلب خود را از مالک جدید درخواست کند؟؟ باتشکر

پاسخ مشاور

ایشان نمی تواند بدون اجازه مالکان و هیات مدیره یا مجمع عمومی ساختمان از پارکینگی که متعلق به او نیست استفاده کند؛ این که رنگ آمیزی کرده ‌‌لامپ جدید توسط ایشان نصب شده اگر بدون اجازه مالکان یا مجمع عموی یا هیات مدیره بوده باید اثبات کند که از آن ها درخواست کرده و به رغم ضرورت انجام نداده اند. می تواند لامپ ها را بردارد در غیر این صورت تنها می تواند از آن ها پولش را بخواهد یا با مراجعه به مرجع قضایی مطالبه کند.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.