خیانت شوهر و گرفتن مهریه و طلاق

پرسش

همسرم به مدت زیادی هست که با خانمی در ارتباط می باشد و حتی گهگاهی از من می خواد از خونه خارج بشم تا اون خانم بیاره منزل رابطه نامشروع داشته باشند و وقتی من معترض میشوم منو به باد کتک می گیره. واقعاً به تنگنا رسیده ام. به نظرتون می تونم از اون خانم شکایت کنم؟ اگر این کار را انجام دهم شوهرم می تونه مهریه نده؟ آیا منو میتونه تحت فشار قرار بده بگه حق نداری از خونه بیرون بری یا گوشی نداشته باشی؟

پاسخ مشاور

در این شرایط زوجه می تواند با اثبات ادعای رابطه نامشروع همسر خویش و خانم مزبور اقدام به اثبات رابطه نامشروع علیه هر دو نماید تا در صورت اثبات مطابق با قانون مجازات اسلامی به حد زنا نسبت به خانم و حد زنای محصنه نسبت به آقا اقدام می شود. از بابت مطالبه مهریه، زوج محکوم به پرداخت مهریه می باشد و در صورت آزار و اذیت زوجه را از قبیل منع خروج از منزل یا دارا بودن تلفن همراه فراهم کند موجباتی بر عسر و حرج ایشان میشر شده و مستند به رأی مرجه کیفری مبنی بر رابطه نامشروع و خیانت به زندگی مشترک خواهان طلاق شود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.