کی باید دادخواست و تقاضای اعسار را به دادگاه داد

پرسش

خانم اقدام به دریافت مهریه خودش کرده و از آن بابت کلیه حساب های آقا را مسدود کرده، برای ماه آینده تعیین جلسه رسیدگی برای مهریه خانم مشخص شد. آقا خواهان اعسار از پرداخت مهریه است به نظرتون جلسه اول رسیدگی باید اقدام کند یا همین الان اقدام کنم؟ در مقابل خانم برای پرداخت هزینه های دادرسی دادخواست اعسار داده و دو شاهد هم ارائه داده با این تفاسیر که وضعیت مالی پدرش خیلی خوبه آیا تأثیری می گذارد بر اعسارش؟

پاسخ مشاور

بهترین زمان ممکن به منظور اقامه دعوای اعسار، هم زمان با اقامه دادخواست مطالبه مهریه از سوی زوجه است تا مادامی که پرونده مطالبه مهریه رسیدگی می شود پرونده اعسار آقا نیز تعیین تکلیف شود. حال در صورتی که خانم اقدام به دادخواست اعسار از هزینه دادرسی داده باشد معیار و ملاک وضعیت معیشتی خانم می باشد و تمکن مالی ولی قهری (پدر) و اثبات آن هیچ گونه تأثیری بر روند دادرسی اعسار خانم نخواهد گذاشت.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.