بخشیدن مهریه برای گرفتن حق طلاق

پرسش

سلام عرض شد؛ سوالی داشتم خانم متقاضی بخشش مهریه خویش که مقداری طلا است از بابت گرفتن وکالت در طلاق می باشد؛ در صورت بخشش مهریه و گرفتن حق طلاق چه امتیازاتی را از دست و چه امتیازاتی را کسب می کند؟ آیا گرفتن حق طلاق موجبی بر منع طرح دادخواست طلاق از سوی مرد می شود؟

پاسخ مشاور

در صورتی که زوجین در خصوص ابراء مهریه و وکالت در طلاق توافق نمایند، بایست با حضور در دفاتر اسناد رسمی نسبت به تنظیم ابراء نامه و وکالت در طلاق اقدام کنند؛ حال آثار چنین اقدامی این است که زوجه دیگر حق و ادعایی نسبت به مهریه ابراء شده ندارد ولیکن حق طلاق که برای مرد متصور شده را دارا می شود و می تواند با اقامه دعوی طلاق و حتی در صورتی که حق اخذ وکیل برای مرد در وکالتنامه پیش بینی شده باشد می تواند با گرفتن وکیل در دعاوی نسبت به حضور مرد در دعوای طلاق و دفترخانه ازدواج ممانعت کند ولیکن تمامی این موارد منعی بر اقامه دعوای طلاق از سوی مرد را ندارد. البته این امر لازم به ذکر است که حتی خانم با نگرفتن وکالت در طلاق در صورت وجود دلائل و مستندات می تواند نسبت به اقامه دعوای طلاق و اثبات ادعای خویش اقدام کند.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.