حکم شکستن ستون فقرات که قابل درمان است چیست؟

پرسش

سلام عرض ارادت خدمت شما توی یه سانحه رانندگی که من راکب موتور سیکلت بودم با یه وانت پیکان سر چهار راه که چراغ برا من سبز بود و برای سمت مخالفم که وانت پیکان بود چراغ قرمز بود تصادف کردم و با کمر رو آسفالت افتادم و ستون فقراتم آسیب دید، رفتم بیمارستان گفتن شکستگی جزئی و با درمان قابل بهبودی می باشد؛ بنده خدا راننده وانت پیکان هم خیلی نگران من هستش فقط خواستم بدونم اگر شکایت کنم ایشون چقدر مجازات میشه حتی ایشون گفته شکایت نکن و هر چی قانون بگه من پرداخت میکنم؟

پاسخ مشاور

تعیین دقیق میزان آسیب بدنی نیازمند بررسی پزشک قانونی و احراز آن است، بنده پیشنهاد می کنم به پزشک قانونی مراجعه شود تا میزان دقیق آسیب بدنی ارزیابی شود و در صورتی که نظر پزشک قانونی با نظر بیمارستان یکسان باشد مبنی بر شکستگی ستون فقرات که قابل درمان می باشد، راننده وانت پیکان محکوم به پرداخت یک دهم دیه کامل خواهد شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.